O blogu

Nazywam się Michał Wojtas i od małego oglądam mecze w telewizji. Poświęcam na to w skali roku setki godzin i kilka lat temu postanowiłem założyć bloga, by nie tracić bezpowrotnie tego czasu. Po większości meczów zostawiam tu krótką notkę o jego przebiegu, taktyce, bramkach. Po miesiącach czy latach mogę do nich wrócić i przypomnieć sobie najciekawsze wydarzenia na boisku, porównać taktykę danego zespołu na przestrzeni lat czy karierę danego piłkarza.

Nie wiem, kiedy obejrzałem pierwszy mecz w telewizji, ale pierwszym który pamiętam był finał mistrzostw świata we Włoszech z 1990. Pora była dość późna jak na ośmiolatka, ale otrzymałem od rodziców wyjątkowo pozwolenie na jego oglądnięcie. Kibicowałem nawet właściwej drużynie: Niemcy wygrali 1:0 po bramce strzelonej w 85. minucie przez Andreasa Brehme z rzutu karnego.

Od tamtego czasu wraz z wiekiem rosła liczba meczów które oglądałem. Początkowo co tydzień w TVP mogłem obserwować zmagania „gigantów” Ekstraklasy, a potem nawet udział Legii i Widzewa w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W 1994 widziałem już chyba większość meczów rozegranych podczas mistrzostw świata w USA. Potem co dwa lata czerwiec był miesiącem spędzonym w dużej części przed telewizorem.

Jak możecie zobaczyć w treści niecelnetrafienie.pl, najwięcej oglądam ligowych meczów z Anglii, Hiszpanii, Włoch i Niemiec. Polska piłka przestała być interesująca od czasu gdy mogłem sobie pozwolić na podłączenie Canal Plus z pakietem najsilniejszych lig europejskich. W międzyczasie wiele razy się przeprowadzałem i za każdym razem podłączenie odpowiedniej telewizji lub wykup pakietu w Internecie były jedną z pierwszych rzeczy, o których myślałem.

Przez jakiś czas moja praca zawodowa była związana z piłką nożną. Mimo że od wielu lat nie jest, mam nadzieję kiedyś do tego wrócić, choćby jako współpraca z serwisami internetowymi, telewizjami lub wydanie książki o piłce nożnej. Jedną, poświęconą grom komputerowym na YouTube, wydałem w 2017. Od dłuższego czasu zajmuję się zarządzaniem projektami internetowymi i ta strona była dla mnie okazją do rozwoju w tym obszarze – zaprojektowałem i rozwijam ją sam w oparciu o WordPress. Mój profil zawodowy i inne zainteresowania możesz poznać na michalwojtas.pl.

Dziękuję za odwiedziny. Mam nadzieję, że moje wpisy będą dla Ciebie interesujące i ta strona będzie czymś więcej, niż tylko moim osobistym piłkarskim pamiętnikiem. W sprawach związanych z niecelnetrafienie.pl proszę o maila na admin@niecelnetrafienie.pl.

Wtyczki wykorzystywane na stronie

Dziękuję autorom poniższych wtyczek za ich udostępnienie i aktualizacje!