Barcelona – Atlético 1:0

Barcelona powinna była wygrać ten mecz znacznie wyżej. Dominowała w posiadaniu piłki, łatwo odbierała ją przeciwnikom, stwarzała lepsze okazje bramkowe. Mimo to niewiele brakowało by goście zremisowali. Na boisku tego przeciwnka nie wygrali już 17 meczów z rzędu.

Simeone nie zaskoczył ustawieniem. Piątka z tyłu, z przodu Griezmann i Morata robili to, czego można było się spodziewać – bronili bardzo głęboko cofnięci i czekali na okazję do szybkiej kontry. Takich przed przerwą nie było prawie wcale, bo obrońcy gości często po prostu oddawali piłkę gospodarzom. Największym problemem Atlético była jednak pomoc – pasywwna, zostawiająca dużo miejsca broniąc się i bez pomysłu jesli już miałą piłkę.

Oczywiście powodowała to dobra gra trzech w teorii pomocników Barcelony, wspomaganych jednak wydatnie przez obu skrzydłowych. Szczególnie na prawej stronie gospodarze robili co chcieli – i wyraźnie próbowali ją przeładować dwójkowymi akcjami Raphinii i Koundé. To wystarczało, by Rquelme nie miał zadnych szans i przed przerwą niemal każda akcja tą stroną konczyła się centrą albo strzałem Barcelony. W 29. minucie gola strzelił João Félix po podaniu Raphinii i błędzie Moliny.

Po przerwie Simeone od razu zmienił Riquelme, Gimeneza i Molinę i ustawienie na 4-3-3. Dał tym wyraz swojemu niezadowoleniu z gry obrońcow – ale także własnej taktyki na ten mecz. Atlético udało się Barcelonę dwa razy skontrować ale bez efektu bramkowego. Morata był niewidoczny. Deplay, ktory go zmienił, ożywił grę i raz świetnie strzelił z wolnego – ale w tej sytuacji wykazał się rezerwowy bramkarz Barcelony Peña. On tez uratował swój zespół już w doliczonym czasie po strzale Correi.

Zespół Xaviego w międzyczasie wielokrotnie mógł/powinien był podwyższyć prowadzenie. Przynajmniej trzy dobre okazje na bramkę zmarnował Lewandowski – wyraźnie w kiepskiej formie strzeleckiej i potrzebujący klasowego zmiennika. Bardzo dobrze grali De Jong, Pedri i Gündoğan, którzy rządzili na środku pola. Aż trudno uwierzyć, że przy odrobinie szczęścia Atlético mogło nawet wygrać ten mecz.

Podobne mecze: