Newcastle – Chelsea 1:0

To było piąte z rzędu ligowe zwycięstwo drużyny trenerea Howe’a. Bardzo cenne, bo dzięki niemu trzeci w tabeli zespół z północy Anglii traci nadal siedem punktów do Arsenalu. Natomiast przewage nad bezpośrednimi rywalami powiększył do dziewięciu punktów. Londyńczycy z kolei przegrali trzeci raz z kolei.

Pierwsza połowa była wyrównana i raczej bez fajerwerków. Plan taktyczny trenera Pottera posypał się już w sódmej minucie, kiedy z kontuzją musiał zejść Loftus/Cheek. Zastąpił go środkowy obrońca Thiago Silva, a Azpilicueta przeszedł na prawą stronę. W ostatnim kwadransie przed przerwą gospodarze zintesyfikowali wysoki pressing i zaczęli uzyskiwac przewagę.

Jest to zresztą od początku sezonu cecha wyróżniająca drużynę Howe’a. W odpowiednm momencie i w odpowiednią stronę wybiegają wszyscy trzej napastnicy – i wszyscy trzej cofają się także głęboko gdy drużyna broni. Newcastle ładnie grało też do przodu – dokładnie, szybko ale też z dryblingami, jesli były korzystne. Szczególnie wyróżniał się na lewwej stronie pola Willock, który umiejętnie przyspieszał akcje swojej drużyny.

Po przerwie nie było już wątpliwości, że to gospodarze sa lepsi. W ciągu pierwszych sześciu minut drugiej połowy mogli strzelić trzy bramki, szczególnie po wejściach prawą stroną, której bronili Mount i debiutujacy od początku Hall.W 65. minucie fatalną stratę zanotował decydujący o grze NUFC w środku pola Guimaraes, a swój zespół ratowac musiał Pole, który obronił ładny strzał Gallaghera. Chwilę później padł decydujący gol: Prawą stroną wbiegł przed pole karne Almiron, zostawił piłkę Willockowi, który w pięknym stylu trafił z 16 metrów pod poprzeczkę.

Dla Chelsea bramkę przynajmniej dwa razy mógł strzelić Havertz, który wszedł na ostatnie 17 minut. Pięć zmian trenera Pottera nie zmieniły tego, że w zespole Chelsea brakowało lidera, który byłby w stanie wprowadzić zamieszanie w obronę przeciwników. Na to Newcastle jest w tym sezonie po prostu za dobrze zorganizowane. W formie są nawet gracze, którzy zawodzili przez poprzednie lata. Trudno zasługi za to przypisać komuś innemu niż trener Howe.

Podobne mecze:

    Brak podobnych meczów