5 najlepszych walk w historii piłki nożnej

Hokej ma tę przewagę nad każdą inną dyscypliną sportu, że od czasu do czasu można zrobić sobie przerwę na poważniejszą wymianę ciosów. W piłce nożnej często nawet mniej lub bardziej przypadkowe uderzenie łokciem kończy się wyrzuceniem z boiska a gwiazdy specjalizują się w raczej w walce na efektowne upadki i tarzanie się po trawie, niż na pięści.

| Ustawienie: | Trener:

| Ustawienie: | Trener:

Poziom meczu: Najlepszy na boisku:

Na szczęście raz na kilkaset spotkań zdarzają się na piłkarskich boiskach prawdziwie honorowe pojedynki na pięści, które czasami nawet wymykają się spod kontroli. Buzująca adrenalina to bez wątpienia to, co kibice kochają najbardziej, więc bez zbędnej zwłoki zapraszam na moją osobistą listę najlepszych bokserów wśród piłkarzy – i zapewne najlepszych piłkarzy wśród bokserów.

5. David Navarro kontra Inter, 06.03.2007

Po 2:2 w Mediolanie, Valencia dowiozła do końca bezbramkowy remis i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bezpośrednio po ostatnim gwizdku, wielu graczy toczyło bardzo ożywione i bezpośrednie dyskusje, ale prawdziwy wybuch ekspresji spowodował rezerwowy David Navarro, który wbiegł na boisko tylko po to, by uderzyć w twarz Nicolasa Burdisso i złamać mu nos, a potem dać pokaz sprintu do szatni – w której oba zespoły kontynuowały wymianę argumentów. Navarro, pieszczotliwie nazywany przez fanów „Rzeźnikiem”, został zawieszony na siedem miesięcy.

4. Delio Rossi kontra Adem Ljajic, 02.05.2012

Fiorentina gra fatalny sezon, przegrywa u siebie 0:2 z Novarą. Trener Rossi zdejmuje z boiska 20-letniego szczyla Ljajicia, a ten obraża po serbsku jego i jego szanowną matkę. Jako że w każdym klubie Serie A są reprezentanci byłej Jugosławii, trener rozumie, traci panowanie nad sobą i na ławce rezerwowych dochodzi do rękoczynów. Jak to zwykle bywa, zwolniony zostaje trener, a zarabiający wielokrotnie więcej i młodszy o 30 lat piłkarz – tylko „zawieszony”.

3. Barcelona kontra Athletic Club, 05.05.1984

Specjalne wyróżnienie za technikę kopania z wyskoku w głowę dla Diego Maradony. Katalończycy właśnie przegrali finał, w którym ich rozgrywający był niemiłosiernie faulowany, a w poprzednim meczu Goikoetxea złamał mu nogę. W końcu Maradona nie wytrzymuje, zaczyna dzielnie walczyć z całym baskijskim zespołem, dzielnie wtórują mu koledzy, w tym Bernd Schuster. Mecz kończy się wyłamaniem ogrodzeń i okupacją madryckiego boiska.

2. Luis Fabiano kontra Carlos Diogo, 06.01.2007

Takie wiatraki musiał widzieć błędny rycerz Don Quijote i błędny wzrok miał także Fabiano, który tą (raczej przegraną) walką przeszedł do historii w nie mniejszym stopniu niż ważnymi bramkami dla Sevilli. Obaj zawodnicy z taką celnością w boksie raczej nie mieliby szans, ale hiszpańscy kibice na pewno docenili wspaniałą choreografię. Sędzia niestety nie.

1. Lee Bowyer kontra Kieron Dyer, 02.04.2005

Co robisz, kiedy Twoja drużyna przegrywa u siebie 0:3 i gra w dziesiątkę? Wyjątkowe rozwiązanie tego problemu zaprezentowali gracze Newcastle, którzy przestali zwracać uwagę na akcję kolegów i pobili się – podobno o to, że jeden nie podał piłki drugiemu. W przypadku Bowyera nie był to pierwszy ani ostatni podobny wyczyn, ale surrealistyczną wręcz głupotą obaj zapisali się w historii właśnie przy tej okazji. Sędzia nie miał wyboru, „Sroki” kończyły mecz w ósemkę, a na konferencji prasowej Bowyer i Dyer pokornie przepraszali za swoje zachowanie.

Podobne mecze:

    Brak podobnych meczów