Bayern – Stuttgart 2:1

Bayern wicemistrzem. Przed sezonem oczywiście taka prognoza była by dla szefów klubu zapowiedzią klęski, ale po ostatnim gwizdku cieszyli się nawet tym. Murowany faworyt kończy sezon bez żadnego trofeum i wrażeniem niesmaku po tym, w jakich warunkach pracował i został zwolniony Jürgen Klinsmann. Jeśli Louis Van Gaal będzie pracował na tym stanowisku tak, jak wyobrażają sobie to Beckenbauer i spółka, Bayern czeka era sukcesów.

Już przed meczem z VfB Jupp Heynckes, prowadzący zespół już po raz ostatni, zapowiadał, że tytuł zdobędzie Wolfsburg. Okazało się, że trenerski obieżyświat świetnie zna swój fach. Minęło pół godziny i nikt na stadionie w Monachium nie miał nadziei na mistrzostwo – Wolfsburg gromił Werder 3:0 i strzelał mu kolejne bramki. Bayern radził sobie przyzwoicie, ale wygraną odniósł i tak dzięki szczęściu. W 16. minucie Ribery zakończył rajd lewą stroną dośrodkowaniem, a Boulahrouz interweniował na tyle nieudolnie, że pokonał własnego bramkarza.

Potem przeważać zaczęli goście, którzy atakowali najczęściej środkiem albo lewa stroną. Najaktywniejsi byli w ofensywie Gebhart oraz szykujący się do debiutu w niemieckiej kadrze Cacau. W 27. minucie na polu karnym Gomez minął dwóch rywali, a potem strzelił niemal idealnie w okno. Tym razem, a także w kilku innych sytuacjach, umiejętnościami popisał się Butt. Chwilę później Gebhart po podaniu Cacau znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale zwlekał i piłkę odebrał mu Lucio. Pierwszą połowę zakończyły dwa karygodne kiksy Toniego. Najpierw Włoch po fatalnym kiksie Boulahrouza z 5 metrów strzelił nad bramką, a potem, wychodząc na czysta pozycję, za daleko wypuścił sobie piłkę.

O zwycięstwie Bayernu przesądziła akcja Ribery’ego i van Bommela z 60. minuty. Francuz podał prostopadle do kapitana Bayernu, a ten wyszedł za obronę i strzelił między nogami Lehmanna. Po raz kolejny błąd popełnił środkowy obrońca VfB – tym razem Niedermayer. Co prawda już 3 minuty później goście strzelili gola kontaktowego, ale już do końca nie zdołali zmienić wyniku. Gol Gomeza był ozdobą całego meczu: reprezentant Niemiec najpierw minął na polu karnym krótkim dryblingiem dwóch graczy, a potem strzelił idealnie pod poprzeczkę. Po takich akcjach i 24 golach w lidze Bayern na pewno będzie chciał mieć go w składzie. Tylko czy zapłaci 30 milionów euro, których ponoć oczekuje VfB? Jeśli nie, pewnie znajdą się inni chętni.

Po ostatnim gwizdku kibice gospodarzy mogli się cieszyć perspektywą gry w Lidze Mistrzów bez eliminacji oraz rządów silnego trenera. Stuttgart skończył sezon na 3. miejscu, bowiem pokaz wyjątkowej bezsilności dała Hertha, przegrywając 0:4 w meczu ze zdegradowanym już KSC. Podobnie można określić remis Borussii Dortmund w Moenchengladbach i utratę przez nią miejsca w Lidze Europa. Energie, kolejny raz pokazało, że jest najlepsze w ratowaniu się w ostatniej chwili i o pozostanie w 1. lidze będzie walczyło w barażach.

Wolfsburg wygrał 5:1 i został mistrzem. Jego kibice na pewno żałują, że Felix Magath, mimo nieograniczonej władzy i tego, że sam zbudował tę drużynę, zdecydował się odejść do Schalke. Po wszystkich trofeach które już wywalczył, jego nazwisko wydaje się być niemal gwarancją sukcesu. Może jeszcze wróci do Monachium?